Naše projekty - příjemné klima pro Vás

Aktuality

3.8.2016 - V TOWER Prague

Projekcí profesí Vzduchotechniky, Chlazení, Vytápění a ZTI se podílíme na výstavbě luxusního bytového výškového domu „V TOWER“ na Pankráci v Praze 4, na krásném místě nad řekou Vltavou s výhledem na Hradčany, Vyšehrad i Vinohrady. Třicetipatrový a 104 metrů vysoký mrakodrap nabízí 130 luxusních bytů doplněných o privátní fitness, bazén a saunu, společenskou a dětskou místnost a recepci nabízející 24 hodin denně služby hotelového typu. Vlastní byty budou situovány od pátého patra výš. Poslední patro pak bude patřit penthousům s vlastními střešními bazény. Ve 3 podzemních podlaží budou k dispozici parkovací stání, sklepy a technologie. V 1 – 5 nadzemním podlaží se bude nacházet vstupní recepce, 6 výtahů, fitness, bazén, SPA a relaxační zázemí. Energetická efektivnost budovy o více než 42 % lepší než srovnávací budova špičkové kvality podle metodiky ASHRAE, bude zahrnovat využívání obnovitelných zdrojů energie, použití pouze zdravotně nezávadných materiálů, šetrné chlazení, vytápění a větrání, inteligentní řízení spotřeby elektrické energie a v neposlední řadě také zavlažování zeleně pouze dešťovou vodou z retenčních nádrží + komplexní systém úspory vody. V Tower, Prague jako první rezidenční projekt v celé Evropě aspiruje na zisk certifikátu LEED PLATINUM, který má nejpřísnější požadavky na vztah k životnímu prostředí, komfortu bydlení a efektivnosti provozu. Stavba domu, který bude nejvyšším bytovým domem v České republice, byla zahájena v roce 2015.

 
 

1.3.2016 - BIM - 3D

Od března 2016 jsme pro Vás schopni zpracovat projektovou dokumentaci ve 3D s použitím nástroje Autodesk Building Design Suite Premium (komplexní BIM softwarové řešení) založeným na informačním modelování a vizualizaci.

 
 

21.1.2016 - Centrální depozitář UPM, Praha

V Praze ve Stodůlkách byla dokončena stavba Centrálního depozitáře Uměleckoprůmyslového musea v Praze (UPM). Centrální depozitář je řešen jako nízkoenergetická budova na kruhovém půdorysu. Samotný depozitář tvoří čtvercové jádro budovy. UPM tímto získá prostory pro umístění svých cenných sbírek, které muzeum ve své více než stotřicetileté historii nashromáždilo. Zároveň zde budou umístěna moderní odborná pracoviště péče a správy sbírek.

 
 

12.1.2016 - The Green Line Kačerov, Praha

Byla dokončena výstavba administrativního centra Kačerov - The Green Line Kačerov. Naše společnost na tomto objektu zajišťovala projektovou dokumentaci pro provedení stavby v profesích Vzduchotechnika, Chlazení a Vytápění. Budova nabídne celou řadu pokročilých high - technologií v přístupu, správě i provozu. Samozřejmostí standardu A+ The Green Line Kačerov jsou plně klimatizované prostory, zabudované fancoily a zdvojené podlahy. V neposlední řadě projekt The Green Line Kačerov obdrží certifikaci LEED Gold.

 
 

12.6.2014 - Novostavba a přístavba budovy FAČR, Praha

Na začátku roku 2015 bude dokončena novostavba a přístavba objektu Fotbalové asociace ČR v Praze 6, kde jsme zajišťovali projektovou dokumentaci ve stupni pro provedení stavby v rozsahu profesí Vzduchotechnika, Vytápění vč. přípojky teplovodu, ZTI vč. venkovních sítí a MaR. V suterénu jsou umístěny prostory šaten fotbalistů s hygienickým zázemím, ošetřovna, antidopingová kontrola, zázemí rozhodčích a delegátů a prostory pro osazení technologií TZB. V 1. nadzemním podlaží se nachází síň slávy Českého fotbalu a kongresový sál se zázemím. Prostory s administrativními pracovišti jsou navrženy od 1. do 3. nadzemního podlaží.

 
 

18.2.2013 - Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd ČR, v.v.i.

Firma Ventac s. r. o. se podílí na projektu pro provedení stavby právě probíhající Rekonstrukce a dostavby areálu Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR, v.v.i., jako projektant profesí Vzduchotechnika, Vytápění, Chlazení a ZTI. Projekt řeší kompletní přestavbu a technologickou modernizaci stávajících budov a doplnění areálu o nové objekty s cílem vytvořit přehledný, logicky rozčleněný komplex ÚOCHB v souladu s požadavky na potřeby soudobého špičkového vědeckého pracoviště. Na dokončenou budovu biochemie navazuje projekt kompletní rekonstrukce hlavní historické budovy na Flemingově náměstí a projekt nové laboratorní budovy v centru areálu.

 
 

23.5.2012 - LEED PLATINUM pro Main Point Karlín, Praha

Projekt Main Point Karlin jako první v ČR obdržel certifikát LEED PLATINUM od U.S. Green Building Council (USGBC). Budova dosáhla na vůbec nejvyšší příčku, které je možné v rámci tohoto prestižního mezinárodního hodnocení dosáhnout a stala se tak první budovou ve střední a východní Evropě, která si může takto vysoké hodnocení připsat. Hodnocení Certifikace LEED pro Main Point Karlin byla založena na celé řadě inovativních opatření a ekologických prvků, které mají pozitivní vliv na samotný projekt, vnitřní prostředí i na své širší okolí. Mezi tyto prvky patří například unikátní obvodový plášť budovy s vertikálními sklobetonovými pilastry, fungujícími jako slunolamy, dále chlazením budovy vltavskou vodou a v neposlední řadě například indukčními jednotkami, díky čemuž budova dosahuje nesrovnatelně lepších parametrů komfortu, úrovně hluku a celkově kvality vnitřního prostředí, než je tomu u standardních kancelářských budov nejvyšší kategorie A. Main Point Karlin tak je až o 38 % energeticky úspornější než je standardní kancelářská budova definovaná normou ASHRAE.

 
 

15.3.2012 - Main Point Karlín, Praha - 1. cena MIPIM Awards, Cannes

Ekologická a moderní kancelářská budova Main Point Karlín získala 1. cenu v prestižní developerské a architektonické soutěži MIPIM Awards v Cannes. Stala se tak nejlepší administrativní stavbou světa za rok 2011. Firma VENTAC s.r.o. se na projektu podílela jako technologický koordinátor všech profesí TZB a zároveň projektant profesí Vzduchotechnika a Měření a regulace. Výraznou odlišností od ostatních kancelářských budov v Praze a ČR je chlazení budovy vltavskou vodou z proplachovacího kanálu. K chlazení domu je tak přímo využívaná celoročně chladná vltavská voda, která pod domem proudí v proplachovacím kanálem. Tato desetipodlažní administrativní budova o 22 000 m2 pronajímatelné plochy má ambici dosáhnout na nejvyšší hodnocení udržitelných budov LEED Platinum.

 
 
 
 

VENTAC s. r. o.
Bratří Štefanů 973/63a, 500 03 Hradec Králové 
Tel.: +420 725 743 249

© 2022 Ventac s.r.o., Tvorba www - Neofema s.r.o.